Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

business logo

shadow

Szyjemy najstraszniejsze potwory świata

Autor: Katarzyna Michalec
Format e-book (PDF), 32 str.
cena: 10,00 zł

 

Szycie maskotek to wspaniała zabawa i nauka dla dzieci. Efekt może być naprawdę zaskakujący. Również koszt wykonania takiej zabawki jest niewielki. Dzieci sprawnie posługujące się igłą i nitką mogą zrobić pracę samodzielnie. Młodsze powinny korzystać z pomocy rodziców. Zabawki mogą również szyć dorośli, a następnie podarować dziecku w prezencie. Własnoręcznie uszyta maskotka może służyć do zabawy lub ozdoby – wystarczy jedynie przyszyć do niej pętelkę ze sznurka i zawiesić, np. na uchwycie szafki lub w samochodzie.

 

Frędzel. Mówiący pies

 

Autor: Katarzyna Michalec
Format e-book (PDF), 82 str.
cena: 10,00 zł

 

Co wydarzy się, kiedy pies zrobiony z mopa ożyje? I do tego będzie mówić po angielsku? Czy Filipowi i Oli uda się dzięki niemu zarobić ? A może zdobędą coś o wiele ważniejszego niż pieniądze?Zabawne opowiadanie o chłopcu, który bardzo chce mieć prawdziwego psa. Niestety Filip ma alergię na sierść, więc robi sobie wymarzone zwierzę z mopa. Wkrótce okazuje się, że pies żyje i w dodatku mówi po angielsku. Filip i jego kuzynka Ola zaczynają kombinować, jak zarobić dzięki niezwykłemu przyjacielowi. Zamiast fortuny mają jednak same kłopoty.

 

Siedem d(r)eszczowych dni

 

Autor: Barbara Szelągowska
Ilustracje: Monika Jędrychowska
Format 145 x 185, okładka miękka, 144 str.
cena: 15,75 zł

Książka dostępna również jako e-book
(kliknij po szczegóły)

 

Siedem d(r)eszczowych dni to pierwsza książka z serii Strach się bać.
 
Zuzę, Szperacza i Kudłacza w ciągu zaledwie jednego tygodnia spotyka mnóstwo niecodziennych, często zabawnych zdarzeń. A wszystko za sprawką niezwykłych babcinych perfum. To nic, że pada deszcz…


 

 

 

Widzieć uszami Okladka pierwsza strona

Autor: Gabriela Przybylska‑Strelczuk
Ilustracje: Aleksandra Smit
Format 150 x 121, okładka twarda, 24 str.
cena: 15,75 zł
Książka dostępna również jako e-book
(kliknij po szczegóły)

Czy można widzieć uszami? Malować, nie mając rąk? Mieć przyjaciół, choć wygląda się inaczej niż wszyscy? Ta bajka pomaga dzieciom zrozumieć, że również osoby z niepełnosprawnością oraz o odmiennym wyglądzie mogą być wspaniałymi przyjaciółmi. Na końcu książki znajduje się rubryka „Warto wiedzieć” z podstawowymi informacjami o tym, co to jest niepełnosprawność.
 

Okla1Dlaczego Filonek? Bajki i opowiadania dla dzieci z cukrzycą i ich przyjaciół


Autor: Anna Urbanowicz-Bagniuk

Ilustracje: Wika Bagniuk i Natalka Urbanowicz
Recenzenci:
prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska,
prof. dr hab.n. med. Przemysława Jarosz-Chobot, Teresa Benbenek-Klupa
Format 165 x 235, okładka twarda, 64 str., cena: 15,75 zł
Książka dostępna również jako e-book (kliknij po szczegóły )  

Cukrzyca coraz częściej dotyka dzieci, przewracając świat nie tylko ich, ale również ich rodziców. Nasze bajki i opowiadania pomogą postawić go znów na nogi, pokazując, że mimo choroby można spełniać swoje marzenia. Na końcu książki znajduje się 10 przykazań dla rodziców małych diabetyków. 

 

Scenariusze zabaw plastycznych dla przedszkolaków

 

Autor: Katarzyna Michalec


Książka dostępna jako e-book (kliknij po szczegóły)

Szukasz pomysłu na ładne i proste w wykonaniu prace plastyczne? Chcesz zaplanować zajęcia w przedszkolu na cały rok? A może lubisz malować i robić modele z dzieckiem w domu? Tu znajdziesz ciekawe scenariusze zabaw plastycznych wraz z ilustracjami prac. Tematy zostały uporządkowane według miesięcy roku szkolnego i związane są z datami obchodzonych świąt, również tych mniej znanych, jak Dzień Pluszowego Misia, Dzień Bociana Białego czy Dzień Postaci z Bajek.
Każdy scenariusz zawiera opis zagadnienia, wyszczególnienie materiałów potrzebnych do przygotowania pracy,instrukcję wykonania oraz ilustrację gotowego dzieła. Wszystkie prace wykonane są z tanich i łatwo dostępnych materiałów, dlatego z powodzeniem można je wykorzystywać na zajęciach z dziećmi.

 

Seria: Dam radę!

Polskie bajki-pomagajki dla dzieci... i ich rodziców! 

Seria Dam radę! to bajka dla dziecka + porady dla rodziców i opiekunów na końcu książki

 

przedszMoje przedszkole

 

Autor: Justyna Kudyba, nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego

Konsultacja: Elżbieta Byra, doradca metodyczny

Ilustracje: Agnieszka Lodzińska

miękka okładka, 24 str.
cena: 11,50 zł

Książka dostępna również jako e-book (kliknij po szczegóły)

 

Pierwszy dzień w przedszkolu? To nic strasznego! Dzięki tej książce Twoje dziecko dowie się, jak wygląda dzień w przedszkolu, a Ty – jak je przygotować do zostania przedszkolakiem.

 

 

Niejadek. Spotkanie z dietetykiem

 

diet1

Autor: Anna Wrona, dietetyk kliniczny, specjalista ds. żywienia, właścicielka Centrum Dietetyki i Edukacji Żywieniowej AWAST

Ilustracje: Agnieszka Lodzińska

miękka okładka, 24 str.
cena: 11,50 zł
Książka dostępna również jako e-book (kliknij po szczegóły)

 

Masz w domu niejadka? Nie wiesz, jak skłonić go do jedzenia owoców, warzyw, nabiału? Przeczytaj, jak nasz dietetyk tłumaczy Wojtusiowi, co warto jeść.

Jak zapewnia autorka książki, dietetyczka Anna Wrona, grymaszenie przy jedzeniu to normalny etap rozwoju (dotyczy 1/3 dzieci poniżej 5. roku życia).

Przeczytaj porady na końcu książki!

 

 

lakom Łakomczuszki

 

Autor: Anna Wrona, dietetyk kliniczny, specjalista ds. żywienia,
właścicielka Centrum Dietetyki i Edukacji Żywieniowej AWAST

Ilustracje: Agnieszka Lodzińska

miękka okładka, 24 str.
cena: 11,50 zł
Książka dostępna również jako e-book (kliknij po szczegóły)

 

Jeśli Twoje dziecko ma zbyt duży apetyt, zwłaszcza na słodycze i „śmieciowe jedzenie”, ta bajka pomoże wytłumaczyć mu, dlaczego takie jedzenie nie jest zdrowe.
Książka zawiera piramidę żywieniową dla dzieci, którą można wyciąć i powiesić na lodówce! To doskonała pomoc w tłumaczeniu dzieciom (i rodzicom), co to jest zdrowe jedzenie!

 

 wojlekarz

Wojtuś u lekarza

 

Autor: Justyna Jakubczyk

Ilustracje: Agnieszka Lodzińska

miękka okładka, 24 str., cena: 11,50zł
Książka dostępna również jako e-book (kliknij po szczegóły)

Wojtuś jest chory. Boi się wizyty u lekarza. Jak wytłumaczyć mu, co będzie się działo w gabinecie? Jak skłonić go do brania leków? Przeczytaj razem
z dzieckiem.

 

 

Seria: Mój świat

Poznaj piękno polskiej przyrody!

Książki powstały we współpracy z Zespołem Lubleskich Parków Krajobrazowych

okladkakonKonie biłgorajskie

 

Autor: Jolanta Kiszka, specjalista ds. edukacji Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych

Ilustracje: Agnieszka Lodzińska

Książka powstała we współpracy z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych

miękka okładka, 24 str., cena: 9,20 zł

Na skraju województwa lubelskiego, w Lasach Janowskich, znajduje się mała wioska Szklarnia, na terenie której w 1986 roku została założona ostoja konia biłgorajskiego. Konie tej rasy były zagrożone wyginięciem, dlatego utworzono dla nich specjalny rezerwat, to znaczy miejsce, w którym są one objęte są szczególną ochroną. Zapraszamy do poznania tych niezwykłych zwierząt. Piękne ilustracje oraz zdjęcia przedstawiające życie koni sprawiają, że książka jest atrakcyjną lekturą dla wszystkich dzieci.


lubparkiZwierzęta parków krajobrazowych Lubelszczyzny

 

Autor: Paweł Łapiński, specjalista ds. edukacji i ochrony przyrody z chełmskiego oddziału Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych

Ilustracje: Agnieszka Lodzińska

Książka powstała we współpracy z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych

miękka okładka, 40 str., cena: 10,80 zł

Każde ze zwierząt przedstawionych w tej książce jest charakterystyczne dla innego miejsca w województwie lubelskim. Miejsca te to specjalne obszary – parki krajobrazowe – na których chroniona jest nie tylko przyroda, czyli rośliny i zwierzęta, ale także wszystko to, co widzimy i podziwiamy – cały krajobraz. Polskie zwierzęta są równie ciekawe jak te, które żyją w ciepłych krajach. Poznajmy je bliżej, aby móc je lepiej chronić w przyszłości. Piękne akwarelowe ilustracje zwierząt i wspaniałe zdjęcia z poszczególnych parków krajobrazowych.

 

Seria: Krainy wiedzy


Okładka wszechświati

Niesamowity wszechświat

Autor: Krzysztof Kruszko

twarda okładka, 32 str., cena: 19,24 zł

 

Co to jest wszechświat? Czy można polecieć na Księżyc? Co to jest Droga Mleczna? Dlaczego gwiazdy migoczą? Czy odwiedzą nas kiedyś kosmici? To tylko część z pytań, na które odpowiedzi znajdziecie w tej książce. Jej autor w przystępny sposób przedstawia dzieciom podstawy astronomii. Doktor Krzysztof Kruszko jest pracownikiem naukowo­‑dydaktycznym na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie‑Skłodowskiej w Lublinie. Ma też zawodowe doświadczenie w szkolnej pracy z dziećmi. W adresowanej do nich książce „Niesamowity wszechświat” w przystępny sposób przedstawia i wyjaśnia szereg zagadnień związanych z poznawaniem naszego wszechświata. Sformułowane tu interesujące pytania i udzielone rzeczowo odpowiedzi oparte o podstawy naukowe poszerzają wiedzę i ułatwiają Czytelnikom lepsze rozumienie zjawisk zachodzących w naszym świecie.

 

Przyroda i pory roku

Autor: Krzysztof Kruszko

twarda okładka, 32 str., cena:19,24 zł

Dlaczego zmieniają się pory roku? Dlaczego zimą jest zimno, choć świeci Słońce? Dlaczego niektóre ptaki odlatują na zimę? Jak powstaje dzień i noc polarna? Dlaczego jesienią liście zmieniają kolory i opadają z drzew? To tylko część z pytań, na które odpowiedzi znajdziecie w tej książce. Jej autor w przystępny sposób przedstawia dzieciom, jak zmienia się przyroda w różnych porach roku.

Książka „Przyroda i pory roku” doktora Krzysztofa Kruszko jest skierowana do dzieci rozpoczynających naukę szkolną. Autor, pracownik Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w sposób interesujący wyjaśnia zjawiska przyrody oraz zmienność pór roku na naszej planecie, umiejętnie wykorzystując elementy astronomii i opisując ruch Ziemi. Książka została bardzo starannie przygotowana, jest bogato ilustrowana, napisana przystępnym językiem. Może być wykorzystana jako wartościowa pomoc dydaktyczna dla uczniów w okresie wczesnoszkolnym. Z pewnością okaże się ciekawą lekturą dla każdego Czytelnika i zachęci dzieci do pogłębiania wiedzy o otaczającym świecie.

Dr hab. Ewa Skrzetuska, prof. UMCS

Instytut Pedagogiki

 

 

Zamówienia książek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(Podane ceny są cenami brutto)

 

Koszyk

Twój koszyk jest pusty