Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wydawnictwo Omnibus

Smaller Default Larger

 Co wyróżnia nasze książki?

 

  • Powstają w ścisłej współpracy z psychologami, pedagogami, nauczycielami, lekarzami, a także ekspertami z zakresu poruszanego w danej książce.
  • Są pisane i ilustrowane w Polsce, dzięki czemu dostosowane do polskich realiów.
  • Druk odbywa się w Polsce (nie w Chinach, jak w przypadku wielu książek dla dzieci sprzedawanych w naszym kraju).

 

Czytając książki, przemierzamy świat

 

Coraz więcej ludzi rozumie, jak ważne dla rozwoju jest czytanie książek dzieciom. Coraz większy jest też wybór w księgarniach – piękne kolorowe ilustracje, wydania w twardych oprawach, dźwiękowe kartki, gadżety... Aż trudno się zdecydować! A potem uroczyście siadamy z dziećmi, czytamy... i wyjść ze zdziwienia nie możemy, jakie bzdury znajdują się w tych książkach! Żółw nagle staje się płazem, delfin rybą, a treść książki o dinozaurach nawet dorosłym trudno zrozumieć, takim zawiłym językiem jest napisana. Wartość edukacyjną niektórych można sprowadzić do konkursu dla dzieci: kto znajdzie więcej błędów.

 

    Postanowiliśmy dać alternatywę dzieciom i ich rodzicom. Postanowiliśmy znaleźć grupę ludzi ambitnych, mądrych i pełnych pomysłów. Ludzi, którzy sprawią, że nasze publikacje będą wartościowe nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. Chcemy tworzyć literaturę pokazującą sposoby rozwiązywania problemów łączących się z wychowywaniem dzieci i uczącą, jak dzięki książkom odkrywać świat wspólnie z dzieckiem.

 

Przyjemnej podróży z Omnibusem!

 

Justyna Jakubczyk