Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wydawnictwo Omnibus

Smaller Default Larger

Z pamiętnika misia Porzucka

Niezwykła opowieść o przyjaźni między pluszowym misiem a dorosłym. Miś, porzucony na śmietniku przez poprzedniego właściciela, trafia do domu dziecka, skąd zostaje adoptowany przez panią Anię, którą od tej pory nazywa Czarodziejką. To właśnie z nią przeżywa mnóstwo przygód, poznaje świat i próbuje zrozumieć rządzące nim zasady.
okladka_z pamietnika_www
Cena
Cena sprzedaży brutto: 30,45 zł
Szczegóły produktu

Aneta Lejwoda-Zielińska i Anna Mituła

Z pamiętnika misia Porzucka

Liczba stron 80, format 163/236 mm, Okładka miękka

ISBN druk: 978-83-63830-34-2
ISBN pdf: 978-83-63830-35-9

Zamówienia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miś Porzucek u boku opiekunki dojrzewa, poznaje emocje oraz odkrywa swoje pasje. Wciela się w różne role – raz jest misiem motocyklistą, detektywem, astronautą, a innym razem organizatorem akcji charytatywnej dla domu dziecka. Z panią Anią wyrusza do szkoły, gdzie zaprzyjaźnia się z dziećmi i przeżywa pierwsze szkolne przyjaźnie i rozczarowania.

Miś ma mnóstwo zalet, ale i wad, co sprawia, że czytelnik identyfikuje się z nim – czytelnik nie tylko ten najmłodszy, lecz również dorosły. W utworze nie brakuje humoru. Misiowi w zabawach towarzyszą: mucha Bzyczka, psinka Zosia, żółw Hydraulik, żyrafa Basia, a także motocykl Czesław. Nad wszystkim zaś unosi się mgiełka magii, którą dzieci uwielbiają.

Książka została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Książka przyjazna dziecku” zorganizowanym przez Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach.

Spis treści:

O tym, jak przestałem czuć się porzucony

O tym, że pani Ania jest czarodziejką

O tym, jak mieszka się w garderobie

O tym, jak spotkałem przyjaciela

O tym, jak wyruszyłem szukać szczęścia

O tym, jak pojechałem do wioski czarodziejów

O tym, jak pani Ania chciała zostać misiem

O tym, jak wybrałem się na łąkę

O tym, jak zostałem detektywem

O tym, jak zaprzyjaźniłem się z Czesławem

O tym, jak zostałem motocyklistą